Yazarlık Başvurusu

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir.

Temel amacımız; siyasetten arınmış, reklama boğulmamış, medya sahibine getirisi olmadığı için özellikle kültür, sanat, etkinlik ve eğitim gibi kendisine fazla yer bulamayan ya da çok az yer ayrılan haberleri sitemizde yayınlamaktır.

Yazarlık sıfatı için icazete ihtiyaç olmadığının bilinmesini istiyoruz. Her düşünce değerlidir ve paylaştıkça anlam kazanır. Sitemizde çeşitli sitelerde yazarlık yapan ve blog sahibi yazarların yanı sıra genç kalemler de bulunmaktadır. Bu yüzden cesaretiniz kırılmasın. Risus Medya olarak genç kalemleri desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz.

Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz aşağıdaki başvuru formunu doldurarak bize ulaştırmanız yeterlidir.

Yazarlık Şartları

Yazarlık şartları; başvuru yapmış herkes tarafından okundu olarak kabul edilmektedir. Lütfen başvuru yapmadan önce aşağıda ki şartları dikkatlice okuyunuz.

5651 Sayılı Kanun`un 8. Maddesine ve T.C.K`nın 125. Maddesine göre TÜM KÖŞE YAZARLARIMIZ VE EDİTÖRLERİMİZ yayınladıkları yazılardan ve haberlerden sorumludur. Risus Medya hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

İnternetten derlenen/alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Yazar, önceden bildirim yapmak şartıyla mahlas/müstear isim kullanabilir. Ancak başvuru sırasında gerçek adını soyadını ve iletişim bilgilerini kullanmalıdır. Aksi hallerde “insanları kandırmaya yönelik yanlış bilgi vermek” suçundan dava açılabilir.

Yazılarda aşırı siyaset veya din, direk kişi/kişilere/kurumlara saldırı, terör örgütleri ve buna benzer yapıları destekleyen yazılar olmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir sorun ve şikayetten sitemiz sorumlu tutulamaz.

Mazeret bildirmeden 3 haftadan fazla süre ile yeni yazı eklemeyen yazarlarımızın hesabı iptal edilir.

Risus Medya ekibi ve yazarları gönüllülük esasıyla çalışmalarını yürütür. Herhangi bir maddi ilişki söz konusu değildir.

Yazar adayı ilk beş (5) yazısına kadar adaylık statüsünde kalır. Bu süreçte yazıları yayınlanmaya devam edecektir. Sonrasında sitede kendisine bir yazar paneli açılarak yazılarını kendisi ekleyebilir ve düzenleyebilir.

Başvuru ve yazım şartları, site yönetimi tarafından tarafların hakları korunarak güncellenebilir ve/veya değiştirilebilir.

BAŞVURU FORMU

Değerlendirme:

Gönderilen başvuru formu dikkatlice incelenir. Herhangi bir eksik bilgi olduğu takdirde değerlendirmeye alınmaz. Eksiksiz doldurulup gönderilen başvuru formundaki her bilgi değerlendirilerek olumlu veya olumsuz sonuçlandırılır. Olumlu veya olumsuz sonuç adayın verdiği iletişim bilgisi üzerinden kendisine muhakkak bildirilir. Sonrasında aday yazarın ilk beş yazısına kadar site editörleri gözetim/denetiminde yazı eklemesine müsaade edilir. İlk beş yazıdan sonra sitede kendisine yazar giriş paneli açılarak yazarın yazılarını kendisinin ekleme ve düzenleme yetkisi verilir.

Başa dön tuşu
Kapalı