Kültür-SanatTiyatro

Anavarza Bal Çocukları Tiyatroyla Buluşturuyor

Anavarza Bal’ın Çocuk Tiyatrosu yeni yıla Tiyatrokare’nin 7 Ocak’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salonunda sahneleyeceği “Bal Arıları ve Hınzır Ayı” oyunu ile merhaba diyecek.

Çocuklara arı sevgisini tiyatro üzerinden veren Anavarza Bal, Tiyatrokare işbirliği ile sahnelenecek oyunda arıların ekosistem içindeki önemine vurgu yapıyor. Nedim Saban’ın yazıp yönettiği çocuk oyununda Albert Einstein’ın “dünyada arılar olmazsa insanlar da olamaz tezi” 40 dakikalık oyun süresi içinde çocukların anlayacağı basit bir dille anlatılıyor.

Melis Eronat, Burak İlemler, Birnil Sarıkaş ve Giray Has’ın rol aldığı oyunda sabah kahvaltısı yapmak isteyen Işıl’ın anne ve babası birden evde bal kalmadığını fark eder. Herkes evde bal aramaya başlamışken, birden kocaman bir bal kavanozunun evin içine geldiğini görürler. Bu bal kavanozunun içine yapışmış olan hınzır ayıyı fark ederler ve ona yardım etmek isterlerken bütün aile kavanoza yapışıp birer arıya dönüşür. Bu maceraya ortak olan hınzır ayı ve bilim adamı Einstein ile heyecan dolu bir maceraya adım atarlar.

“Bal Arıları ve Hınzır Ayı” 7 Ocak saat 12.00 ‘de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde ücretsiz olarak izlenebilecek.

2014’te kurulan Anavarza Çocuk Tiyatrosu Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Bölümü’nün katkılarıyla, Anavarza Bal ve Nedim Saban’ın kurucusu olduğu Tiyatrokare işbirliğine devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı