GündemKöşe YazılarıManşetSeyhun SertanYaşamYazarlar

Bize katlanmak gerçekten çok zor…

Suriyeliler gitsin çünkü bize katlanmak gerçekten çok zor…

Bu sabah haber sitelerine göz attığımda insanlık adına yine utanç verici bir haberle karşılaştım.

9 aylık hamile bir kadın beraberinde 10 aylık çocuğu ile evinden kaçırılarak tecavüz ediliyor ve ardından kadının başı taşla ezilerek, çocuk ise boğularak öldürülüyor. Haber aşağıdaki gibi:

***

“TECAVÜZ EDİP, ÇOCUĞUYLA BİRLİKTE ÖLDÜRDÜLER

Sakarya’da Suriyeli 9 aylık hamile kadın, 10 aylık çocuğu ile kaçırıldı. Ormana götürülen genç kadın tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte başları taşla ezilerek öldürüldü.

Olay, Sakarya’nın Kaynarca Birlik Mahallesi’nde ormanlık alanda meydana geldi. Köylüler, ormanlık alanda öldürülmüş bir kadın ile çocuğun cesetlerini görünce jandarmaya haber verdi.

Olay yerine jandarma ve polis ekipleri gelirken, öldürülen kişinin Hatipler Mahallesi’nde oturan ve eşi fabrikada çalışan ismi Emani Arrahman isimli Suriye uyruklu hamile kadın ve 10 aylık çocuğu olduğu belirlendi.

BAŞLARINA TAŞLA VURARAK ÖLDÜRMÜŞLER

Olay yerinde yapılan incelemede hamile kadının tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte başlarına taşla vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından anne ve çocuğunun cesetleri Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

YAKALANDILAR, İTİRAF ETTİLER

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada B.K. ve C.K. yakalandı. Gözaltına alınan B.K. ve C.K.’nın vahşice öldürülen Arrahman’ın eşi ile birlikte aynı tavuk fabrikasında çalıştıkları tespit edildi.

BİRKAÇ GÜN ÖNCE TARTIŞMIŞLAR

Şüpheliler B.K. ve C.K.’nın birkaç gün önce tartıştıkları mesai arkadaşlarının fabrikada çalıştığı sırada evinin kapısını gece saatlerinde levye ile açarak karısını ve çocuğunu kaçırdıkları belirlendi.

Şüphelilerin ormanlık alanda tecavüz ettikleri Emani Arrahman’ı başına taşla vurarak öldürdükten sonra küçük oğlunu ise boğarak öldürdükleri ortaya çıktı. B.K. ve C.K. suçlarını itiraf ederken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

BUGÜN DOĞUM İÇİN HASTANAYE KALDIRILACAKTI

Bu arada vahşi olay yaşanmasaydı 9 aylık hamile Emani Arrahman’ın bugün doğum için hastaneye götürüleceği öğrenildi.”

***

Suriyeliler geldiğinden beri herkes farklı bir sebepten ama ortak bir noktada buluşarak gitsinler istiyor. Bunlar hırsız, bunlar kavgacı, bunlar tecavüzcü, bunlar sevişiyor, çocuk doğuruyor, çalışmadan yiyor, hakkımı yiyor, daha kendimize bakamıyoruz bla bla bla uzar gider.

Tutup da savaşı bunlar mı çıkardı, ışid, deaş her neyse bunlar mı istedi filan demeyeceğim. Savaştan, zulümden, acıdan uzaklaşmak isteyenlere imkanlar dahilinde elbette kucak açacağız. Ancak bu insanların uygun şartlara sahip kamplarda güvenli bir şekilde yaşamaları ve ülkelerindeki şartlar normale döndüğünde geri gitmeleri sağlanabilirdi. Bunun yerine denetimsiz bir şekilde yayılmalarına müsaade edilirse bu yayılmanın hem bu toplumda hem de mültecilerde ciddi sorunlara yol açacağını tahmin edebilmek zor değil diye düşünüyorum. Bir yandan bu insanlara, kadınlara, çocuklara üzülüyoruz, bir yandan da bu denetimsizlik içinde yayılan insanlardan çekiniyoruz açıkçası.

Yazımın amacı Suriyelilerin hiçbir şekilde ne ülkemizde kalması ne de gitmesi üzerine değildir. Bu ikilemde hepimizin onayladığı veya reddettiği bir şeyler muhakkak var. Ama kesin olan bir şey daha var ki; tecavüzün ırkı yok. Daha genel tabiriyle “Zalimin dini, dili, ırkı yok. Mazlumun da dini, dili, ırkı yok.” Bunu bilmek ve ona göre konuşmak lazım.

Kültürümüzde, daha doğrusu genel olarak Orta Doğu kültüründe cinsellik erkeğin kadını istismarı üzerine kurulu. Hiç abartmıyorum. İşte bu kültür de bol bol tacizci, tecavüzcü yetiştiriyor maalesef.

Daha bir yıl önce de yine bir Suriyeliye tecavüz edilmiş, kafası kesilmiş bununla kalınmayıp zevk olsun diye organları sökülmüş halde bulunmuştu. Tabii tecavüz edilen eşcinsel bir erkek olunca haberi okuyan çoğu kişi belki görmezden geldi.

Ülkemizdeki bir misafirperverlik örneği de Pippa Bacca. Dünya barışına dikkat çekmek için İtalya’dan kalkıp Tel Aviv’e gitmek üzere yola çıkan sanatçı Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan üzerinden hiçbir sorunla karşılaşmadan Türkiye’ye kadar geliyor. Maalesef Kocaeli’de tecavüze uğruyor ve öldürülerek cesedi çalılıklara atılıyor. Merak edenler detaylarını internetten araştırabilirler. Daha niceleri…

Savaştan kaçıp sığınılan “barış!” içindeki bir ülkede belki kaçtığı yerdekinden daha beter bir muamele görüp öldürülmek, ölümün en vahşi şekline maruz kalmak…

Adamlar iş arkadaşlarına kızıp ceza olarak karısını evinden kaçırıp “sikerek” ve ardından başını taşla ezerek cezalandırıyorlar.

Neydi efendim; “Kadınlarımızı, kızlarımızı taciz ediyorlar, huzurumuzu, düzenimizi bozuyorlar, defolup gitsinler.”

Evet, belki de bu ülkeden gerçekten gitmeleri lazım. Çünkü eleştirdiğimiz her ne varsa aşağı kalır hiçbir yanımız yok.

Bize katlanmak gerçekten çok zor…

 

Yazarın benzer başka yazıları:

Cinsel şiddete, taciz ve tecavüzlere artık bir dur denmeli!

Halk Cephesi’nden fuhuş linçi

Tacizci bebekten kurtulduk!

Taksicisinin teröristini dolandırdığı ülke

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı