AfyonkarahisarGündem

Dünya Çevre Günü kutlandı

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü, Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Hizmetleri Birliği, Atıksu Arıtma Birliği, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle kutlandı.

2009 yılından bu yana çocuklar başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine çevre bilincinin aşılanması amacıyla ortaklaşa birçok çalışmaya imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü birlikte kutladı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde düzenlenen kutlama programına, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vahit Okumuşer, Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Mehmet Durak, Atıksu  Arıtma Tesisi Müdürü Övgü Coşkun ve çevreci kampanyalarda dereceye giren okulların öğretmen ve öğrencileri ile bu yıl ilk kez atık pil toplama kampanyasına dahil edilen camiler arasından en çok atık pil toplayan camilerin imamları katıldı.

Çevreci okullar ve öğrenciler ödüllendirildi

Başkan Çoban, çevreci projeleri yürüten Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Mehmet Durak ve personeli ile Atıksu Arıtma Birliği Müdürü Övgü Coşkun ve personelini tebrik ederek, bu alanda Afyonkarahisar Belediyesi’nin paydaş kurumları olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından, atık pil ve atık yağ toplama kampanyalarında dereceye giren okullara, camilere ve Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki eğitimlere katılan öğrenciler arasından 10 öğrenciye hediyeler verildi. Törende, Ekrem Yavuz İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi bir gösteri sunarken, yine Ekrem Yavuz İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından ambalaj atıklardan yapılan kıyafetlerin sergilendiği bir defile sahnelendi. Kutlama programının ardından tüm katılımcılara Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ikramda bulunuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı