AfyonkarahisarEtkinlikGündemSivil Toplum

İletişim Sektörü Afyonkarahisar’da Buluşuyor

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği-TÜHİD tarafından düzenlenen “TÜHİD Anadolu Buluşmaları”etkinliği, 27 Nisan Cuma günü Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Valiliği ve NG Afyon Otel ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Valiliği ve NG Afyon’un ev sahipliğinde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen, ana teması “iletişim” olan, TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nın altıncısı, 27 Nisan Cuma günü 14:00’da NG Afyon’da gerçekleşecek.

İş, iletişim ve gastronomi sektörlerinden önemli isimlerin, bilgi ve deneyimini katılımcılarla paylaşacağı toplantıda “Afyonkarahisar’da Alternatif Turizm”“İş Dünyası ve İletişim”“Gastronomi ve Afyonkarahisar” ve “Yeni Nesil İletişim” konuları ele alınacak.

Etkinliğe, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, iş dünyası, gazeteciler, sivil toplum temsilcileri, akademik çevreler ve öğrenciler katılacak.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nın altıncısını Afyonkarahisar’da gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek şunları söyledi; “TÜHİD olarak amacımız halkla İlişkiler sektörünün Anadolu ayağını harekete geçirmek, bölgesel iş dünyasını iletişim konusunda bilgilendirmek ve şehirlerin markalaşma sürecine ivme kazandırmaktır. Bu kapsamda Afyonkarahisar’da iş dünyası ve genç iletişimcilerle olmaktan mutluluk duyuruyoruz.”

NG Hotels Başkanı ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Hediye Güral Gür; “NG Afyon olarak TÜHİD Anadolu Buluşmaları etkinliğine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. NG Afyon’un kuruluşundan itibaren bölgenin kalkınmasına ve şehrin turizm değerlerine katkıda bulunmak üzere çeşitli projeler yürütüyoruz. Bundan sonra da Afyonkarahisar’ın gastronomi, doğa, tarih ve kültürel değerlerini ön plana çıkaracak, tanıtacak etkinliklere destek vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD)
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Türkiye’deki halkla ilişkiler uzmanlarını bir araya toplayarak, meslek içi dayanışma sağlamak, mesleğin tanınması, yerleşmesi ve gelişmesi yolunda çalışmalar yapmak amacıyla 1972 yılında kuruldu. Başlangıç döneminde öncelikle halkla ilişkiler mesleğinin kamuoyunda tanınmasını sağlayan Dernek, daha sonraki dönemlerde dünyaya açılarak IPRA, CERP, Global Alliance ve diğer ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlarla bağlantı kurmuş ve halkla ilişkiler mesleğini profesyonel kimlik olarak kabul eden yüzlerce üye kazanmıştır. Dernek, CERP (Avrupa Halkla İlişkiler Federasyonu) yönetiminde bulunmuştur. Her yıl birçok etkinliğe imza atan TÜHİD’in bu yıl on yedincisini düzenleyeceği Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sektörde ilk olma özelliğini taşımaktadır. TÜHİD, TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi’nde temsil edilmektedir. Global Alliance, Kalder-Türkiye Kalite Derneği, YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Üyesi ve UN Global Compact imzacıları arasındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı