Özel Haber

Lojistik destek kolay bir iş değil…

Lojistik tek kalemde her türlü iş akışını yönetemese de, bu işleri bir sistematik içerisinde değerlendiren bir iş alanı.

Lojistik içinde her şey farklı bir anlama bürünür ama temelde bir iş akışında ham mamüller ile ara işlenmiş mamüllerin ve nihai ürünün bitmesinden sonra nihai tüketici ya da aracılar ya da diğer bir tabirle ara tüketicilere ulaştırılmasını da içeren bir dizi olayın aslında zoruma giden kısmını hiç açmadan konuşacağım. Zira biz bunu kabul etmiştik. Sonradan kabul ettiklerimiz üzerine bina edersek algıyı o zaman kırgınlaşırız fakat şu an kırgınlaşma zamanı değil; yapma ve düzeltme ve onarma zamanı.

Zamana karşı yarışacak ve bir kalite ortaya koyacağız. Bu kalite içerisinde bir nokta ile diğerini birleştirecek ve aslında temel işlevimiz olan yeme içme ve beslenme dışında başka bir takım ödevler ve amaçlar da edinebileceğiz. Sabırlı olacağız. Allah’ın bize ömür vermesi için belirli şeyleri yerine getirebilmek adına, dua edeceğiz.

Bazı yatırımlarımızın çoktan anlamsızlaştığında zaten hemfikir olduğumuz bir durum içerisinde olabiliriz ancak bu durum bizi yanıltmamalı; kibarlık ya da kabalık, ying ya da yang, kötü ya da iyi, etki ya da tepki aşırılıklarına kaçmadan, ortadan bir yol ile bir amaç hedefleyip o uğurda yaşayarak belirli fırsatların oluşması için şans dileyeceğiz.

Hayatta başarılı olmak nedir, ya da üçkağıtçı olmak ile neleri kaybedersin.

Ah Olric, ne boş konuştuk yine, akşam akşam, iftara yakın lojistik dinlemeye gelen sizin gibi sazan dostların vs katılımları da son derece önemli noktalardan biridir iftar ya da ramazan ile ilgili lojistik olaylarında. Gel gelelim bu gibi durumlarda yapılabilecek şeyler sıralı ve değişken durumda da olabiliyor.

Örneğin bir lojistik firmasını ele alalım birlikte. Bu tarz firmaların ciddi anlamda geniş yatırımlar yaptıklarını ve firmalarını ciddi anlamda büyüttüklerine şahit olmuşsunuzdur. Lojistik destek kolay bir iş değil. Bir sıra iş verme ve alma durumları kolay değil zira. Bu ve bu gibi durumları birlikte analiz etmek gerek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı