AfyonkarahisarKültür-SanatManşetTiyatro

KONYA DEVLET TİYATROSU “SAYI DEDEKTİFLERİ” İLE AFYONKARAHİSAR’DA

Konya Devlet Tiyatrosunca sahnelenen “Sayı Dedektifleri” adlı oyun 16 Mayıs 2017 tarihinde saat 11.00 ve 14.00’de ( 2 seans) Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezinde sahnelenecek.

SAYI DEDEKTİFLERİ

Özlem Saraç’ın yazdığı, Nevra Sayar’ın yönettiği “Sayı Dedektifleri” adlı oyunun, Dekor tasarımı Batuhan Bozcaada, Kostüm tasarımı Buket Başaran Akkaya, Işık Tasarımı Halit Akgül, Koreograf Sera Özkan, Müzik Gürkan Çakıcı ’ya ait. Oyunda Meva Küçükakyüz, Ferdi Dalkılıç, Çağatay Eker, İlayda Alakoç, Gülesin Gelenbevi, Kemal Çatmaz, Esra Erdemir, Fatih Yağlıcan, Melisa Dülger, S.Mükremin Kattaş, M.Gökhan Akdeniz, İdris Çiçeksay, Servet Bayraktar rol alıyor.

Matematik hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

Sırma isminde matematikten nefret eden bir çocuğun, sayılar dünyasındaki eğlenceli yolculuğu başlıyor.
Matematiğin kıymetlisi x kaybolmuştur. Sırma arkadaşı üçgenin yardımıyla x’i aramak için maceralı bir yolculuğa çıkmıştır. Bu yolculukta ona Hayal Bekçisi, Kaptan Zero ve Yardımcısı, Bay Mimi, Uzaylılar, Ninja ve Ninja Minja eşlik eder.

Yoluna devam etmesi için matematik sorularına doğru cevap vermesi gerekmektedir. Bu sorular sayesinde matematiği sevmeye başlayan sırma, x’i bulur ve onu sayılar dünyasına geri gönderir.
Bu maceralı yolculuk sayesinde Sırma matematiğin ne kadar eğlenceli ve yararlı olduğunu öğrenmiştir. Sırma artık matematiği çok seviyor.

Bilgi için: Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 0.272.2137600 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

BİLET TEMİN YERLERİ :
Turizm Danışma Bürosu-Mecidiye Sülün Camii Yanı: 213 54 47
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü : 213 76 00
Bilet Fiyatı : 2 TL

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı