AfyonkarahisarEtkinlikGündem

Ayın Gençlik Merkezi “Afyonkarahisar” Seçildi

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi 2017 yılı şubat ayında 255 Gençlik Merkezi arasında birinci oldu.

Gençlik merkezlerinin faaliyetleri arasında tatlı bir rekabet ortamı yaratılarak daha yüksek hedeflere ulaşılması amacıyla planlanan proje kapsamında Gençlik Merkezleri aralarında yarışıyor. Her ay yapılan değerlendirmeler sonucunda ayın gençlik merkezi belirleniyor.

2017 yılı Şubat ayında aylık üye sayısı, faaliyetlere katılım sayısı, STK’lar ile yapılan ortak proje sayısı, sosyal medya üzerinden ulaşılan kişi sayısı, gönüllülük, bakanlık projelerinin başarıyla uygulanması gibi yapılan değerlendirmeler sonucunda çarşı merkezindeki Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Ayın Gençlik Merkezi seçildi.

Yapılan açıklamada; “2017 yılı Şubat ayı için Afyonkarahisar Gençlik Merkezi oldu. Şubat ayında “ayın gençlik merkezi” seçilen Afyonkarahisar Gençlik Merkezi, çarşı merkezinde Kurra Cami karşısında her gün 08-21.00 saatleri arasında gençlere haftalık yaklaşık 60 faaliyet alanında hizmet veriyor. Gençlerin ikinci evi olan Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde gençler hem serbest zamanlarını değerlendiriyor hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlıyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığı Projeleri, Gençlik Merkezleri Akademisi bünyesinde dini ilimler, değerler eğitimi, kişisel gelişim ve dil alanında atölye çalışmaları, 21 alanda yürütülen kulüp faaliyetleri ile gönüllülük çalışmaları, yerele uygun yürüttükleri projeler ile Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ekip çalışması ve gönüllülük esası ile çalışmalarını sürdürmektedir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr.Yunus TORTOP, Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet ERTÜRK, Gençlik Liderleri Özge MUTLU, Müslüm USANMAZ, Osman TEMEL, Gönüllü Gençlik Liderleri, Gençlik Merkezi Personeli, Eğitimcileri, gönüllü gençleri ile Afyonkarahisar Gençlik Merkezi yeni başarılara imza atmaya devam ederek örnek gençlik merkezi olma yolunda ilerleyecektir.” denildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı