Kültür-SanatManşetTiyatroYaşam

“Işık Görünüyor” Tekrar Seyirciyle Buluşacak

Kuşadası Belediye Tiyatrosu, Soma faciasında yaşamlarını yitiren maden işçilerini anma amacıyla geçen sezon sahnelediği ve ayakta alkışlanan IŞIK GÖRÜNÜYOR isimli tiyatro oyununu 30 Aralık’ta tekrar sahneleyecek.

Soma’da 301 işçinin yaşamını yitirmesine neden olan kazanın geçen sezon yıldönümünde sergilenen oyun, grizu patlaması sonucu göçük altında kalan beş maden işçisinin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Umut, umutsuzluk, ölme korkusu ile ölümü beklediklerinin farkına varmaları ile yaşanan travmalar onları çıkmaz bir yolun sonuna getirir. Artık beklemekten başka çareleri yoktur ve neyi beklediklerini biliyorlardır.

İzleyemeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için IŞIK GÖRÜNÜYOR isimli oyun 30 aralık 2016 Cuma günü saat 19:00 da Erkan Yücel sahnesinde tekrar seyircisiyle buluşacak.

Tolga Güven’in yazdığı ve yönetmenliğini Nurten Helik’in yaptığı oyunda Kuşadası Belediye Tiyatrosu oyuncularından Ferdi Tekin, Hakan Kutay Pekgöz, Şencan Semerci, Adem Akgün, Güven Filiz, Hakan Konakçı, Reşat Yalçın, Mehmet Toptaş, Emre İnce, Bedirhan Akbaş rol alıyor. Oyunun reji asistanlığını Gülfem Günaydın yaparken, ışık ve ses tasarımı ise Zafer Til tarafından gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı