AfyonkarahisarKültür-SanatTiyatro

‘Haybeden Gerçeküstü Aşk’ Büyük Beğeni Topladı

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu romantik komedi türündeki “Haybeden Gerçeküstü Aşk” ilk gösteriminde büyük beğeni topladı.

Eski Halk Eğitim Merkezi’nde (Ram Salonu) 16 Aralık Cuma günü saat 20:00’da sahnelenen oyunda Belediye Tiyatrosu Yönetmeni Hasan H. Elmas ile Belediye Tiyatrosu oyuncularından Ceren Gürlek rol aldı.

Yılmaz Erdoğan’ın “Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar” adlı kitabından tiyatroya uyarladığı romantik komedi türündeki “Haybeden Gerçeküstü Aşk” ilk gösteriminde büyük beğeni topladı. Geçmişten günümüze kadın erkek ilişkilerinin mizahi bir dille yansıtıldığı ve izleyenlerin kadın-erkek fıtratına dair derin düşüncelere daldığı oyunda Hasan H. Elmas ve Ceren Gürlek de başarılı performanslarıyla alkışlandı. Oyunda ayrıca, Belediye Tiyatrosu’nun sekiz bayan oyuncusu Optical Illusion olarak bilinen dans gösterisi sundu.

Oyuna Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Danışmanı Abdülkerim Çalışkan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, Yüntaş A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Sarlık, Atatürk Düşünce Derneği Şube Başkanı Veli Cengiz, Gazeteci Yazar İbrahim Yüksel ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“2018 YILINDA GERÇEK BİR TİYATRO SALONUNA KAVUŞACAĞIZ”

Ayakta alkışlanan oyun sonunda tiyatro ekibini tebrik eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, iki ay sürecek bu oyun sonunda Belediye Tiyatrosu’nun yine yeni bir oyunla tiyatroseverlerin karşısında olacağını söyledi. Başkan Çoban, 2018 yılında gerçek bir tiyatro salonunda hem Afyonkarahisarlıları hem de ilimize gelen misafirleri çok güzel tiyatro ve müzikallerde buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Tiyatroseverlerin her cuma saat 20:00’da Eski Halk Eğitim Merkezi (Ram Salonu’nda) ücretsiz olarak izleyebileceği “Haybeden Gerçeküstü Aşk”, 14 Şubat 2017 Sevgililer Günü’nde sahnelenecek final oyunuyla sona erecek. Yaş sınır olan oyuna 13 yaş altı çocuklar alınmayacak. Oyunu izlemek isteyenler Afyonkarahisar Belediyesi 2. katta bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden rezervasyon yaptırabilecek.

Risus Medya olarak Belediye Tiyatrosu’nu tebrik ediyor, bol alkışlı sahneler diliyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı