Özel Haber

Ünlü eğitmen Gürkan Duran artık bizlerle…

 

Tecrübeli gitar eğitmeni Gürkan Duran, gitara merakı olan ve öğrenmek isteyenlere uygun fiyatlara ders vereceğini duyurdu. Duran; ilgisi olan herkese fırsat oluşturmaya çalıştığını ve bundan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Gürkan Duran yaptığı açıklamada; “Derslerimiz pazar günü 12:00-15:00 arası, perşembe günü 17:00-19:00 olarak gruplar halinde (en fazla 5 kişilik) yapılacaktır. Aylık ücret 4 saat üzerinden 200 TL, 8 saat üzerinden 350 TL’dir. Bireysel derslerimiz aylık 320 TL olacaktır.” dedi.

EĞİTMENİMİZ GÜRKAN DURAN KİMDİR?

Gürkan Duran 1976 da Raffi Arslanyan ile ilk klasik gitar çalışmalarına başladı. Başlangıç yıllarında barok, rönesans ve klasik stilde gitar eğitimleri aldı .

1980 yılında ilk resitalini Fenerbahçe Lisesi konser salonunda verdi. 1981 yılında ünlü gitar virtiözü ve besteci Carlo Domeniconi ile çalıştı. 1982 yılından itibaren gitarist olarak gitar öğrencileriyle öğretim çalışmalarına başladı. Daha sonraki yıllarda İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da toplam 20 resital verdi .Güney Amerika müziği ve Latin gitar üzerine çalıştı. Latin gitarı ritimleri ve armonileri üzerine gitar öğrencileri için düzenlemeler ve gitar uyarlamaları yaptı. 1996-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi – ÖKM de gitar sınıfını kurdu. Öğrencileriyle birlikte resitaller ve gitar günleri düzenledi. 2000’den sonra bireysel olarak tema besteciliği, improvize gitar ve elektrik gitar alanlarında çalıştı. İstanbul’da çeşitli özel dershanelerde gitar kursu sınıflarında öğretmenlik yaptı, öğrenciler ve gitaristler yetiştirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı