AfyonkarahisarHayvanlarManşetYaşam

Vatandaşın belediye personeline mama ve su kabı isyanı

Afyon’da yaşayan vatandaşların sokak hayvanları için bıraktığı mama ve su kaplarının belediye personelince sürekli çöpe atılması tepki çekti.

vatandasin_belediye_personeline_mama_ve_su_kabi_isyani_image3Birçok belediye sokak hayvanları için mama ve su kabı istasyonlarına yatırım yaparak belirli noktalara özellikle yerleşim yaptığı halde, Afyon’da yaşayan vatandaşların bıraktığı mama ve su kaplarının belediye personelince sürekli çöpe atılması tepki çekti.

Hayvan hakları ile ilgili oluşumlar başta olmak üzere konuya duyarlı sivil toplum kuruluşları, vatandaşların dikkatini çekebilmek adına televizyon ve sosyal medya kanalları aracılığıyla kampanyalar yürüterek hayvanlara karşı duyarlı bilinç aşılayabilmek için çaba sarf ediyor ve yaz aylarında mama ve su kabı bırakılmasını teşvik ediyorlar.

vatandasin_belediye_personeline_mama_ve_su_kabi_isyani_image4Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu da geçtiğimiz haftalarda mama ve su veren geri dönüşüm istasyonlarına destek vererek açılışını yapmış, birçok belediye ise şehrin muhtelif noktalarına yerleştirmek üzere sipariş vermişti. Ancak Afyonkarahisar’da henüz buna benzer istasyonlar veya belediyenin hayvanlar için özel bir çalışması bulunmadığı için duyarlı vatandaşlar tarafından evlerinin civarına veya hayvanların kolay ulaşabileceği noktalara bıraktıkları mama ve su kaplarının belediye personelince gereksiz olarak algılanması ve çöpe atılması vatandaşı isyan ettiriyor.

Konuya duyarlı vatandaşlardan Rabia Zenger ise belediye çalışanlarına tepkisini sosyal medyadan işte böyle dile getirdi:

vatandasin_belediye_personeline_mama_ve_su_kabi_isyani_image5

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı