ManşetYaşam

Köylülerden şikayet: “Kadın erkek çıplak dereye giriyorlar”

 

Kırklareli Demirköy’e kamp yapmak için gelenler, köylüler tarafından ‘Kadın erkek çıplak dereye giriyorlar’ gerekçesiyle kaymakama şikayet edildi.

Cehennem Şelalesi çevresinde kamp yapan ‘Gökkuşağı Buluşması’ üyelerinin ormandan ayrılmasını isteyen köylüler, “Erkek-kadın herkes soyunuyor ve suya giriyor” sözleriyle resmi makamlara şikayetçi oldu. Köylüler, kamptakilerin çıplak halde dereye girdiklerini ve uygunsuz davranışlarda bulunduklarını iddia ettiler. Grup üyelerinin gençlere kötü örnek teşkil ettiğini öne süren köylüler, kamp yapanların bölgeyi terk etmesini istediklerini ifade ettiler.

Grup üyeleri ise kampta 15 ülkeden yaklaşık 300 gezginin bulunduğunu, şehir yaşamından uzak şekilde doğada yaklaşık bir ay yaşadıklarını belirtti.

Gökkuşağı Buluşması

Gökkuşağı Buluşması, Amerika’dan dünyaya yayılan popüler kültür karşıtı insanları seçilen ülkelerde bir araya getiriyor.

Tüketim toplumuna karşıt duruşlarıyla yeni aydan bir yeni ay doğuşuna kadar yerleşim yerlerinden uzakta toplanan grup üyeleri, teknoloji ve sentetik ürünlerden uzakta yaşam sürüyor. Günde iki öğün yemek toplantılarında bir araya gelen gruptakiler, diğer zamanlarda doğayla baş başa kalmayı tercih ediyor.

Rainbow Gathering grubunun toplantıları, herkese açık olmamakla birlikte sadece grupla iletişimi olanların gidebildiği kamplar şeklinde gerçekleşiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı