AfyonkarahisarEtkinlikManşetSivil Toplum

Bisiklet yarışına rekor düzeyde katılım

 

Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği 2015-2016 faaliyet programında yer alan bisiklet yarışına yaklaşık 360 sporcu katıldı.

“Afi Bisiklete Biniyor, Şehir Şenleniyor; Yeni Bir Yaşam İçin Pedalla; Arabadan İn, Bisiklete Bin; Hareket Sağlıktır; Bisikletli Yaşam Sağlıklı Hayat” sloganlarıyla yapılan bisiklet yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışma Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın Stadyum girişinden verdiği startla başlarken  Maliye Kavşağı, İzmir Nokta geçiş, Park Hayat Hastane geçiş, Mezarlık önü, Milli Birlik Caddesi üzerinden Anıtpark önünde sona erdi. Yarışma 10 ayrı kategoride yapıldı.

TAY TAY TAHTA DENGE BİSİKLETİ ETKİNLİĞİ İLİMİZDE İLK DEFA YAPILDI

Bu yıl ilimizde ilk defa tay tay tahta denge bisikleti etkinliği de yapıldı. 1,5 -6 arası çocuklar için temel motorik becerilerinin gelişmesi, bisiklet sporunu sevdirme adına yapılan faaliyet minikler ve aileleri tarafından büyük bir heyecan ve  ilgiyle karşılandı. En az yetişkinler kategorisi kadar dikkat çekti. Ortaya gülümseten tablo bıraktı. Tay Tay etkinliğine katılan tüm minik sporculara madalya verildi. Tay Tay etkinliğinde sıralama yapılmadı fakat Bisiklet İl Temsilcisi Tevfik Raşitoğlu’nun oğlu 950 numaralı Ahmet Emin Raşitoğlu birinci bitirdi.

BİSİKLET İL TEMSİLCİSİ TEVFİK RAŞİTOĞLU ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ VERİP DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Ödül töreninde bir konuşma yapan Bisiklet İl Temsilcisi Tevfik Raşitoğlu, Afyonakrahisar Zafere pedal çeviriyor, geleneksel bisiklet yarışma etkinliğinin ilkini 2008 yılında 29 öğrenci 4 yetişkin ile yaptıklarını, 2016 yılında 8.sini düzenlediklerini Afyonakrahisar Belediyesinin de 6 kez etkinliğe sponsor olduğunu ve belediyenin etkinliğe destek vermesiyle etkinliğin ve bisiklet sporunun daha çok ilgi çekmesine vesile olduğunu belirtti. Afyonkarahisar da bisiklete olan ilgi her geçen gün arttığını, değişik bisiklet gruplarının kurulmasıyla beraber bisikletin Afyonkarahisar’da artık var olduğunu belirtti. Şehrimizde 13 adet bisiklet grubunun olduğunu belirtti. Normal bir spor branşında 360’a yakın katılımcı büyük bir olay iken bunun 360 bisikletliyle olmasının takdire şayen olduğunu ve bisiklet sporunun gönül verme işi olduğunu buraya gelen katılımcıların da gönükllerini yüreklerini ortaya koyduğunu belirtti. İl Temsilcisi sözlerine şöyle devam etti; Afyonkarahisar’da bisiklete olan ilginin artmasına karşılık Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın bu ilgiye kayıtsız kalmayarak, bisiklet etkinliklerini desteklediklerini uydukentten akarcaya , adnan menderes bulvarına bisiklet yolları yapılarak bunu karşılık verdiğini belirtti.Ve il temsilcikliği olarak bisiklet yollarının şehir merkezinde de olmasını istediklerini belirtti. Afyonkarahisar Zafere pedal çeviriyor bisiklet etkinliğine 2008 yılından bu yana destek olanlara özellikle etkinliğin belediye himayesine geçmesine sebep olan Afsiad başkanı belediye meclis üyesi Sayın Hüseyin Şehitoğlu’na, Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a, Bisiklet federasyonu başkanı Emin Müftüoğlu’na, Bisiklet Federasyonu eski genel sekreteri Bekir Gezer Bey’e şimdiki Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Recep Yalçın Bey, Merkez Hakem kurulu başkanı Şükrü Aydın Beye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Dr. Yunus Tortop’a, Şube Müdürlerine, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, İbrahim Yılmaz ve ekibi ile etkinliğe iştirak eden tüm katılımcılara ve basınımızın güzide temsilcilerine teşekkür etti. Organizasyonun yarışmadan öte birlik ve beraberliğin simgesi olduğuna dikkat çeken Bisiklet İl Temsilcisi Tevfik Raşitoğlu “Bu organizasyon bir etkinlik gibi görünse de kardeşlik ruhumuzun gelişmesi için büyük önem taşımaktaydı. Organizasyonumuza sadece Afyon merkezden değil ilçelerimizden de katılım oldu.  360’ı geçen sporseverin katıldığı yarışma sonunda dereceye girenlere para ödülü ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.  Ayrıca yarışmaya katılan tüm sporcular arasında çekilen kura ile 10 adet bisiklet dağıtıldı.

YARIŞMADA CENTİLMENLİK ÖDÜLLERİ DE VERİLDİ.

10-14 yaş bayanlarda Melisa Akpınar, Asude Karaca, 15-20 Yaş Bayanlarda Ceren Ceral, 21 yaş ve üzeri bayanlarda, Seval Avcı, Serap Demirel, Aysun Akbay, Neslihan Özbek Başpınar, 10 – 14 yaş erkeklerde Enes Dayangaç, 15 – 20 yaş erkeklerde Ramazan Çakmak, 21-34 yaşlarda Osman Bozkurt, 35-45 yaşta Abdullah Dalhan, 46-55 yaşta Abdurrahman Yıldırım, 56 Yaş ve üzeri erkeklerde Halil Çoban, Mustafa Türk, Ali Özdinç centilmenlik ödüllerini almaya hak kazandılar.

Şenlikte ayrıca Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı da özel bir gösteri sundu. Mehteran Takımının gösterileri büyük beğeniyle izlendi.

Yarışmada dereceye girenler:

10-14 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Veysel Dinler
2- Mevlüt Aldemir
3- Mehmet Şanal

15-20 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Hasan Demirbilek
2- Aykut Şen
3- Oğuzhan Alkan

21-34 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Celal Dursun
2- Osman Bozkurt
3- Selcan Kızılkaya

35-45 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Süleyman Büyükbezgin
2- Ahmet Çetin
3- Murat Yağan

46-55 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Hüseyin Çetinbaş
2- Osman Çoban
3- Yüksel Çakmak

56 YAŞ VE ÜZERİ ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Recep Uluışık
2- İsmail Elçi
3- Ali Özdinç

15-20 YAŞ BAYANLAR KATEGORİSİ

1- Ebru Yiber
2- Fatma Gür
3- Gamze Aydın

10-14 YAŞ BAYANLAR KATEGORİSİ

1- Eda Yiber
2- Kardelen Güven
3- Nisa Nur Çövgün

21 YAŞ VE ÜZERİ BAYANLAR KATEGORİSİ

1- Neslihan Özbek Başpınar
2- Seval Avcı
3- Ayşe Ezgi Kavas

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı