AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatMüzik

Afyon Caz Festivali için ne dediler

Bu yıl 16.sı düzenlenen Afyon Caz Festivali için Ekşi Sözlük yazarlarının yorumlarını sizler için derledik. Dışarıdan gören gözlerin yorumu ders verir nitelikte.

İşte o yorumlar:

 • Organizasyon açısından kötü fakat ortam olarak güzeldir. İnşallah yakında her ilimizin bir müzik festivali olur dedirten oluşum. 01.05.2003 (maplecustom)• Konaklamaların Oruçoğlu Otel’de gerçekleştirildiği festival. Açılıştan önceki basın toplantısı da burada yapıldı. Açılış kokteyli ise Cumhuriyet Tesisleri’nde gerçekleşti. 1 saatten biraz daha fazla bir süre çaldık. 2 klavye, davul, basgitar, saksafon ve bayan solistten oluşan orkestra bir ara ‘allı turnam’ adlı türküyü de yorumladı. 27.05.2003 (xp80)

  • Yukarıda adı geçen müzik öğretmeninin adı Hüseyin Başkadem. Onun adı anılmadan Afyon Caz Festivali’nden de, Afyon Klasik Müzik Festivali’nden de söz etmek olmaz. Tarih gösterecek ki, kısa süre sonra, kendisinden söz etmeden Afyon ilinden söz etmek de mümkün olmayacak. 05.06.2005 (callmeisobel)

  • Afyon’a şehir süsü veren bir etkinlik. 08.06.2005 (veli mcbeal)

  • Bu yıl beşincisi düzenlenmekte olan ütopik festival. Bu seneki festivalin önemli isimleri ise balkan trio, Şenova Ülker Quartet ve Logos. Ayrıca pek çok ünlü yazar, tiyatrocu ve sanatçı da festivalde çeşitli workshoplar düzenlemekteler. 11.06.2005 (jazzlord)

  • Afyonluların “bize işkence ediyorlar yok mu kurtaracak bir ehli müslim” dedirtecek olan olaydır. 30.06.2006 (raki balik)

  • Çek cumhuriyetinden çok değerli sanatçıları konuk etmesine ve konserin millet hamamı gibi tarihi bir yapının bahçesinde düzenlenmesine rağmen katılımın üniversite öğrencileri ve mahalledeki çocuklar düzeyinde olması üzüntü vericiydi. 31.01.2010 16:32 alersa

  • Bu sene tesadüf eseri bir aksam izleme fırsatı bulduğum festival. Yaklaşık 50-60 kişi olsa da güzeldi. Caza doyduk denilemez ama izlemek insanın hoşuna gidiyor. Üstelik uzun zaman sonra hoşlanabileceğim birine rastlamak ve onunla tanışmak belki de bugünlerim için iyi bir fırsat olur. 08.06.2014 (harbegidensarisaclicocuk)

  • Bu sene 16.sı düzenlenen ve Prag ile Afyon arasında bir dostluk köprüsü kurulmasına da vesile olan caz festivali. 28.05.2016 (sanver)

  • Memlekette halen güzel şeyler de oluyor dedirten etkinliktir. 28.05.2016 (chainz)

  • Şaka maka Prag ve Afyon’u aynı cümlede buluşturan bir etkinlik. (bkz: araştırdım Zaytung değil) Zenci cazcı babaların karşısında manda kaymaklı lokum yeriz artık. 28.05.2016 (dacederki)

  • Yıllar yılı varlığından bihaber yaşadığım festival. yanarım kaçırdığım konserlere… Bundan sonra Afyon’u kötüleyenlere bizzat savaş açıyorum. Afyon güzel. 28.05.2016 (bir olips degil)

  • Afyonkarahisar’da düzenlendiği halde, Afyonlulardan ziyade diğer insanların dikkatini çeken ve katılımcıların genelde Afyon’a dışarıdan gelmiş memur ve üniversite öğrencisi kişilerden oluştuğu festival. bu sene 16.sı gerçekleştirilecek ve emin olun küçük bir ilgili insan grubu haricinde Afyonluların haberi bile yok diyebilirim. festivalle ilgili bilgi aktaracaktım ama cazkolik.com sitesinde program bilgisine ayrıntılı olarak yer verilmiş. dileyenler oradan bakabilir. varsa yoksa sucuk lokum deyip duran Afyon’da çok zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen müzik, tiyatro ve her türlü kültürel ve sanatsal faaliyetleri gerçekleştirenlere, vesile olanlara selam olsun. 30.05.2016 (benden yazar olur mu)

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı