AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatTiyatroYaşam

Sülümenli’de öğrenciler Karagöz-Hacivat gölge oyunu izledi

 

Sülümenli Belediyesi beldedeki öğrencileri geleneksel gölge oyunumuz olan Karagöz ve Hacivat ile buluşturdu.

Sülümenli Belediye Başkanı İbrahim Eroğul beldede yaptığı birçok hizmetle takdir toplarken, beldede kültürel ve sanatsal faaliyetlerin de gerçekleşmesi için ayrıca gayret sarf ediyor. Beldeliler tarafından çok sevilen ve özellikle “Başkan Dede” diye kendisine koşup sarılan çocukların gönüllerinde taht kuran Eroğul, hizmetlerinin arasında kültürel faaliyetleri de eksik etmiyor. Başkan Eroğul, UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı seçilen ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tescilli Karagöz Sanatçısı Uğur Demirezen’i beldeye getirerek çocuklara Karagöz ve Hacivat oyununu izletti.

Beldeden veliler ve öğretmenlerle birlikte yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler hem eğlenceli vakit geçirdiler hem de geleneksel Türk gölge oyunu hakkında bilgi sahibi oldular.

Gölge oyunu öncesi salona gelen çocuklara bizzat çikolata ikram eden Başkan Eroğul’a çocukların sempatisi ve samimiyeti gözlerden kaçmadı. Oyun sonunda Karagöz Sanatçısı Hayali Uğur Demirezen, çocukların Karagöz ve Hacivat ile ilgili sorularını cevapladı.

Sülümenli Belediye Başkanı İbrahim Eroğul yaptığı açıklamada, “Belediye olarak diğer hizmetlerin yanında beldede kültürel ve sanatsal faaliyetleri de gerçekleştirmekten ve mübarek Ramazan ayı yaklaşırken eski Ramazanların vazgeçilmez eğlencesi olan geleneksel sahne sanatlarımızı çocuklarımıza tanıtmaktan dolayı mutluyuz” diyerek Hayali Uğur Demirezen’e ve oyunun beldeye gelmesini sağlayan tiyatro yönetmeni Seyhun Sertan’a teşekkürlerini iletti.

sulumenlide_karagoz_hacivat_golge_oyunu_image3sulumenlide_karagoz_hacivat_golge_oyunu_image5sulumenlide_karagoz_hacivat_golge_oyunu_image4

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı