AfyonkarahisarEğitimEtkinlik

AKÜ’de “Bir Fikir, Bir Proje” eğitimi düzenlendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Bir Fikir, Bir Proje” etkinliği gerçekleştirildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen “3. Biyoloji ve Ekoloji Alanında Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi” kapsamında “Bir Fikir, Bir Proje” etkinliği gerçekleştirildi.

İkbal Termal Otel’de gerçekleştirilen etkinliğin sertifika törenine AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Erol ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Turan Akkoyun ile beraber eğitimde yer alan öğretim elemanları katıldı. Koordinatörlüğünü AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş’in yaptığı etkinlik 3 gün sürerken, etkinlikte proje hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duruldu. 4 farklı üniversiteden gelen proje danışmanlarının eğitimler verdiği etkinlikte,  proje masaları kurularak katılımcılara projeler hazırlatıldı.

Sertifika töreninde konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sağbaş, proje desteklerinin önemine vurgu yaparak, “Biyoloji ve ekoloji üzerine proje hazırlama ve uygulama etkinliği çerçevesinde 18 farklı üniversiteden, 5 farklı disiplinden yaklaşık 42 katılımcı için ileride bu etkinliğin faydası çok fazla olacaktır” dedi.

Tören, farklı üniversitelerden gelen araştırmacılara ve öğretim elamanlarına sertifikalarının dağıtılmasının ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı