GündemYaşam

Meral Akşener’in eşini azarlaması

 

Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz pazar günü MHP’de kurultay krizi yaşanmış, kurultayın yapılamaması üzerine muhalif adaylar ve destekçileri polis barikatı önünde beklemeye koyulmuştu.

İşte bu bekleyiş sırasında kameraların önünde gerçekleşen Meral Akşener ve eşi arasında geçen bir diyalog farklı yorumlara sebep oldu. Basının hayli ilgi gösterdiği ve “Meral Akşener eşini azarladı” başlıklarıyla yer verilen haberlere Ekşi Sözlük’te yapılan 15 yorumu sizler için derledik.

1. Meral Akşener hakkında MHP düşmanlarının yaptığı bunca olumsuz haberi gördükten sonra Meral Akşener’in MHP’ye ne denli faydalı olacağını bir kez daha görmüş oluyoruz. Ntv’deki ilk beş haber Meral Akşener’i kötülemek için yapılıyor, sol.org’ta böyle haberler çıkıyor, Yeni Şafak muhalifleri Akşener bozdu haberleri yapıyor. Galiba Meral Akşener gerçekten gümbür gümbür geliyor. (tavukbanalop)

2. Sorun, bu haberin yapılmış olmasıdır. Kadın kocayı azarlasın ya da koca kadını, bunun haberini yapmak doğru değil. Hadi neyse yapılmış artık dersek de bu habere getirilecek yorum şundan fazlası olamaz: ‘Maşallah kadın evinde de otoriteymiş.’ Bu durum hoş değilmiş. Sana ne. Bize uygun değil diyor bir de. Siz kimsiniz? Her eve bir muhafız koyun bari aile işlerine kadar karışın, yatakta hakemlik yapın vesaire. İyice saçmaladınız. Bunlar nasıl yazar oluyor anlamak mümkün değil. Kadın kocasına bir hususta tepki veriyor, bizimki çıkıyor buradan trollüğünü yaptığı partinin propagandasına girişiyor. Yeter yahu. (afaki mulahazalar)

3. Türk milletinin hem erkeklerinden hem de kadınlarından oy almasını imkânsızlaştıran olay. Kocasına bu kadar saygısız bir üslupla davranan bir kadını herkes ayıplar. Güle güle Başbakan Meral. bkz: artık muhtar bile olamaz (lord eddard stark)

4. Karalamak için bu kadar ayağa düştüklerine göre bu kadının hem partisine hem de ülkesine faydalı olma potansiyeli büyük. Videoda aile arasında geçen gayet samimi ve sempatik bir konuşma var. Kimsenin kimseye posta falan koyduğu yok. Belli ki özellikle bu şekilde sunulmuş bu haber. Anlaşılan sözde sol, özde sağ fikirli davarları dahi rahatsız etmiş MHP’deki değişim ihtimali. Bu gerzekler de tutmuş tam anlamıyla AKP destekçisi konumundaki bir partideki değişimi engellemek isteyenlerle bir olmuş. Üstelik solcu sıfatıyla yapıyor bunu. MHP’de değişim olursa zaten dibe vurmuş olan sözde solun biraz daha batacağını, sol oylarının bundan etkileneceğini mi zannediyorsunuz? O salakça zanla AKP’nin ekmeğine yağ mı sürmeye çalışıyorsunuz? (soruyu isaret eden soru isareti)

5. Eksik akıllı trollerin kötülemek için yaydığı haber. Ama resmen kadına saygımız arttı. Güçlü kadın profili çizmiş. İstediğini yapıyor. 1) Sağ seçmen güçlü lider sever 2) Kadın olduğu için güvenemeyecekler olumlu etkilenir 3) Sağ seçmen değilim ama başına buyruk olması, oğluna al şu babanı demesi benim de hoşuma gitti, sempatik geldi.  (cryoflove)

6. Hiç de hoşuma gitmeyen davranış. Ne bayılıyoruz böyle şeylere! Vursun, kırsın, azarlasın, bağırsın ve en nihayetinde gütsün. Resmen güdülmek istiyor millet. Yumuşak yüzlü, güzel ses tonu olan insan sevmiyor bu ülke insanı. Azarlasın, hodbin davransın, terslesin, vursun, hep bunları seviyoruz. Hanım ağa imajı vermek için olduğunu düşünüyorum ve iki gramlık sempatimi de yok ettiğini bildirmek durumunda hissediyorum kendimi. Hele bir de ”düşüncesini savunabilen kaç kadın kaldı?” denmiş. Bu mu bunun yolu? Bakın aynı şeyi bir erkek yapmış olsa, ”sen çekil şuradan, oğlum al ananı götür şuradan” demiş olsa, feministlerden tut, bunlara yaranacağım diye paspas olan erkekler hep ayaklanırdı. ”Kadına eşya muamelesi yapıyor” bilmem ne diye. Erkek azarlanınca, dövülünce, onuru kırılınca ”oo helal”, kadına yapılınca ”vurun abalıya”. Ya nefret ediyorum şu yurdumun insanının dar bakış açısından nefret. (anlamadiysanizsorabilirsiniz)

7. Adamlar sabahtan beri orada rezil rüsva beklemişler. Kurultay da gerçekleşmemiş zaten, kadının sinirleri tepesinde. E kocası da çıkıp gayri ciddi “hadi gidelim” deyince kadın patlıyor. Sonuçta insanlar orada keyfinden beklemiyor yani. Biraz aşırı belki ama bence normal bir hadise. Fırçalama veya rezil etme değil. (peex)

8. Karalamak için böyle ucuz yollar aranmaya başlandıysa, birileri gerçekten endişe etmiş olmalı.  (pringleshine)

9. Akşener’e karşı birlik olmuş Bahçeli-AKP ittifakı tayfanın kadın hakkında eleştirecek konu bulamadıkları için bir köşesinden yakalayarak “ya tutarsa” diye haber ettikleri gereksiz olay.  Ne oldu? Hırsız, yalancı, vatan haini, rüşvetçi, yobaz, karaktersiz değil di mi? Kocasını azarlamış vaaav! Ha şahsen benim gözümde bu olay Akşener’i küçültmez, yüceltir. Onca insan içinde, devletin tüm imkânları ile kendisini engellemek isteyenlerin kurduğu Çin seddine karşı tek başına dimdik ayakta dururken tutup kendisine laf söylemek isteyen kim olursa olsun -eşi dâhil- gerekeni yapmış, helal olsun.  (concerta)

10. Halk üzerinde “hükümet gibi kadın” profilini sağlayacak algının oluşması için, muhtemelen bilinçli olarak gerçekleştirilmiş davranış. Zira Türk halkının bir kadını kendisine temsilci olarak seçebilmesi için bu profile uyacak karakterde olması gerekir. (detone simitçi)

11. Meral Akşener’e karşı yapılmış belden aşağı haber. Evet belden aşağı. Bunu söylememin sebebi haberin ” bakın kocasına karşı geliyor. Bu ülkede ailenin reisi erkektir. Erkeğini bilmeyen bu ülkeyi yönetebilir mi? ” subliminal mesajını vermeye kalkmasıdır. Toplumdaki, özellikle sağ seçmendeki ataerkil zihniyete oynayarak kadınlığı üzerinden itibarsızlaştırma çabaları bunlar. (nüktedan)

12. Bu kadın zamanında içişleri bakanlığı yaptı. En güçlü zamanlarında kendisini kazığa oturtacağını söyleyen askere hadi lan çekti. Sağlam posta koydu. Bugün rte ye posta koymaktan farkı yoktu o günlerin. Tabii ki böyle biri kocasına, sen karışma ulan der. Yahu o değil de, şimdi de İslamcılar yerine ırkçılar mı s*kecek bizi? Hiç mi gün yüzü görmeyeceğiz. off of. (yormayın beni)

13. Benim annem de bazen babama ” çekil şuradan, elinden bir şey gelmiyor” veya “yemek hazır değil, ben haber verene kadar mutfağa girme” diyerek posta koyuyor. Olur böyle şeyler karı koca arasında. Koca burada kadının hâkimiyet alanına girmiş azar işitmiş. (sfist)

14. Siyasi anlamda alakam olmamasına rağmen acayip sempatimi kazandı. Sempatik olan kocasını azarlaması değil, kendi istediğini yapmakta direnen ve sonuna kadar bunun için savaşmasını görmekti. İster kocan olsun ister karın hiç fark etmez, herkes öncelikle kendi başına bir bireydir ve bireysel hareket etme özgürlüğüne sahiptir, engelleyemezsiniz. (gokhanthn)

15. Doğru bir görüntü değildir. Zira başkanı olmaya kalkıştığı siyasi akım erkek egemen ve büyük oranda gelenekçi bir akımdır. Örfümüze göre; kocasına saygısı olmayan kadının kimseye saygısı olmaz. (karacakurt)

eksisozluk.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı