Kültür-SanatManşetTiyatro

Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

 

Bu yıl 7.si gerçekleşen Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Haldun Dormen, Selçuk Yöntem gibi isimlerin de katıldığı ödül töreninde, yerel yönetimde tiyatroya yaptığı katkılardan dolayı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da ödül aldı.

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü Facebook hesabından alınan bilgiye göre; Rejisör Bozkurt Kuruç “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı prodüksiyon ile Yılın En Başarılı Yönetmeni, Işık dekoratörü Kemal Gürgün “Çiçu” adlı oyundaki tasarımı ile Yılın En Başarılı Işık Tasarımı, Hülya Savaş “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı oyundaki performansı ile Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, Ozan Yıldırım “Evet İstiyorum” adlı oyunda sergilediği performans ile Yılın En Başarılı Komedi Erkek Oyuncu, Sibel Ağalday “Evet İstiyorum” adlı oyundaki performansı ile Yılın En Başarılı Komedi Kadın Oyuncu, Menekşe Özyiğit “Evet İstiyorum” adlı oyundaki performansı ile Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödüllerine sahip oldular.

Ödül kazanan ve ödüle layık görülen bütün tiyatro emekçilerini ve sanatçılarımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı