AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatManşetTiyatro

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çocuk Tiyatrosuyla Afyon’da

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından çocuklara orman ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla kurulan Sincap Çocuk Tiyatrosu ekibi Afyonkarahisar’da oyun sergileyecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), çocuklara orman sevgisini aşılamak, toplumda ormanların korunması ve gelecek nesillere bırakılması için ulusal şuur oluşturmak maksadıyla çalışmalarını sürdürüyor.

OGM tarafından kurulan Sincap Çocuk Tiyatrosu çocuklarımızı, orman ve çevre hususlarında eğlendirerek bilgilendirmek gayesiyle ülkemizin birçok noktasında tiyatro gösterisi yapıyor. Bu gösterilerle her yıl ortalama 150 bin çocuğa orman, tabiat ve çevre bilinci kazandırılıyor.

Çocukları Bilgilendirmenin En Etkin Yollarından Biri Tiyatral Kahramanlar

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, özellikle okul çağındaki çocuklara yönelik hazırladığı eğitim programları ile gelecekte ormanların korunması ve devamlılığı hususunda daha duyarlı bir toplum oluşmasını sağlıyor. Çocukları bilgilendirmenin en etkili yollarından biri olan tiyatral kahramanları kullanan Bakanlık, eğitim-öğrenim sezonu boyunca Sincap Çocuk Tiyatrosu kanalı ile tiyatro gösterilerini gerçekleştiriyor.

Çocukları, orman ve çevre hususlarında eğlendirerek bilgilendiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı çoğunlukla kırsal kesimdeki ilk ve ortaokul öğrencilerine gösteri yapıyor. Sosyal faaliyetlerin kısıtlı olduğu küçük yerleşim yerlerinde tiyatro ile tanışan çocuklar hem eğlenirken hem de orman sevgisi hususunda şuurlandırılıyor.

Sincap Çocuk Tiyatrosu Afyonkarahisar’da Sahne Alacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Afyonkarahisar 5. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, oyunun çocuklara yönelik olduğu kaydedilerek “Tiyatro ekibi ‘Sevimli Samur, Benekli Ceylan ve Sincap Milli Parkta” oyununu Süleyman Demirel Fen Lisesi Konferans Salonunda yarın sabah saat: 09.30’da Selçuklu İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik sergileyecektir” ifadelerine yer verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı