AfyonkarahisarGündemKültür-Sanat

7. Marsyas Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı

 

Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi’nde bu yıl 7.si düzenlenecek olan Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

1-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin Suçıkan Park’ta yapılan tanıtım programına Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İsa Sağbaş, İİBF Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akçay, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç.Dr. Uğur Türkmen, komite üyeleri ve konservatuvar öğrencileri katıldı.

Öğretim Görevlisi Fakı Can Yürük’ün yaptığı açıklamaya göre festival 6 kısımdan oluşacak.

1.Kısım, Ulusal ve Uluslararası Flüt Yarışmaları.
2.Kısım, Sempozyum. Sempozyumun şair, müzik bilimcisi, akademisyen, bürokrat ve müzik yazarı olmak üzere çok çeşitli katılımcıları olacak.
3.Kısım, Belgesel. Dinar’ın Çöl Ovası yöresinde yaşayan kadınların yaşamlarını ve kültürlerini konu alan “Çöl Ovası Kadınları” başlıklı belgeselin gösterimi festivalin resmi açılışında gerçekleşecek.
4.Kısım, Sergiler. Sergiler de kendi aralarında üçe ayrılıyor. Bunlar karma resim sergisi, karma seramik sergisi ve Prof.Dr. Güler Ertan fotoğraf sergisi.
5.Kısım, Söyleşiler ve Konferans. Dinarlı halk şairi Süleyman Uysal ve Âşık Yoksul Derviş’in katılımları ile bir söyleşi gerçekleşecek. Diğer bir söyleşi ise THM Sanatçısı Erol Parlak tarafından gerçekleştirilecek. Öğr.Grv. Türker Göksel ise “liderlik ve etkin yönetim” başlıklı bir konferans verecek.
6.Kısım, konser etkinlikleri. Dinar halkının da yoğun katılım göstereceği düşünülen konserlerin ülkemizde gelişen üzücü hadiseler sonucu düşük yoğunluklu olarak, eğlence ağırlıklı olmasından öte sanatsal ağırlıklı konserler olması yönünde bir karar alındığı belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı