AfyonkarahisarKültür-SanatMagazinManşetMüzik

Sanatçı Nisan’ın son klibi Boyalı’da çekildi

 

Pop müzik sanatçısı Nisan’ın Kral Tv’de yayınlanacak klibi, Yönetmen Hasan Akkaya tarafından Boyalı Köyü’ndeki Selçuklu Külliyesi’nde çekildi.

Pop müzik sanatçısı Nisan, “Yıldız Perim” adlı albümünde yer alan “Son Fasıl” isimli şarkısının klip çekimlerini Afyonkarahisar’da gerçekleştirdi. Çekimler için mekan olarak Boyalı Köyü’nde bulunan tarihi Selçuklu Külliyesi kullanıldı. Yaklaşık 25 saat süren çekimlerde aynı zamanda mekanın tarihi dokuları da ön plana çıkarıldı.

Klip hakkında açıklama yapan sanatçı Nisan “Bu klip çalışmasını ilk önce İstanbul’daki tarihi mekanlardan birinde çekmeyi düşünmüştük. Ancak Afyonkarahisar’ın bende yeri çok ayrıdır. Burada bulunan bir mekandaçekmeyi çok istedim. Sağolsun klibimizin Yönetmeni Sayın Hasan Akkaya bölgeyi çok iyi tanıdığı için bu külliyeyi önerdi. Afyonkarahisar’ın tanıtımına küçük de olsa katkıda bulunmuş olmak beni de çok mutlu edeceğinden hemen kabul ettim” dedi.

Anadolu Prodüksiyon’un kurucusu Afyonkarahisarlı yönetmen Hasan Akkaya tarafından çekilen klipte “sevgi ve zamanın önemi” teması vurgulandı. Yönetmen Hasan Akkaya ise bu çalışmayı Afyonkarahisar’da yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Akkaya, “Afyon Anadolu’nun eşiği ve medeniyetlerin beşiğidir. Bu nedenle başta Kral TV ve diğer müzik kanalları yapımını üstlendiğim klip çalışmasını memleketimize kazandırdık. Klip çalışması bir ekip işi, başta sanatçı Nisan’a, oyuncularımız Seyhun Sertan ve Merve hanıma, aranjörümüz Aydın Baş’a, her konuda yanımızda olan Sinanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Murat Karakoyun’a ve Anadolu Prodüksiyon yapım ekibime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Anadolu Prodüksiyon

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı