Fatih TunçKöşe YazılarıYaşamYazarlar

Siyasiler konuşsun, biz ölelim

“Parçalanan bedenlerden saraylar, hüzünlerden ideolojiler var ettiler. Barış için yaşayanlara ölüm, öldürmek için yaşayanları padişah ilan ettiler. Her yer kan akarken, kanı durdurmak yerine, kandan barajlar inşa ettiler.”

Kendim ettim kendim buldum durumun ta kendisi bu durum. A partisi ve B partisi değil mesele. Bu mesele o partileri seçenlerin ve halen bu kadar çok ölümün olmasına rağmen bu partileri savunanların meselesi. Hem seçeceksin, hem öleceksin. Doğusu, batısı yok bu işin. Biz seçtik yine biz ölüyoruz, seçtiklerimiz ise en yüksek maaşları ve rahat koltukları ile mecliste.

Hiçbir acının büyüklüğü ve küçüklüğü tartışılamaz. Acıyı bile dillere bölerken, ırk milliyetçiliğini bir yana bırakın, acı milliyetçiliği bile yapar hale geldik. Senin ölün, benim ölüm diyerekten herkesin kanının kırmızı aktığını, ölenlerin bu ülkenin insanları olduğunu hep unuttuk ya da kabul etmek istemedik. Hangi siyasi parti ya da ideoloji insan hayatının parçalanmasını savunabilir ki. Maalesef bizim ülkemizde bu mümkün. Siyasi partiler birbirbirine yüklenirken, ölen yine bu halkın evlatları oluyor. Onlar konuşuyor biz ölüyoruz kısaca.

Hiç kimse Ankara’da yaşamını yitirenleri bir terör örgütüne mal etmesin. Bugün eğer bu ülkedeki herkes kardeşse neden bu bombalar patlıyor diye sorsun bir kendine. Ne istiyor bu kendini canlı halde patlatan insanlar diye sorgulasın.

Bu ülkedeki sorunu ancak annelerin çözüme kavuşturacağını düşünüyorum. Çünkü en çok onlar bilir acıların ne anlama geldiğini. Acının renk tanımadığını ve birlikte yaşamanın değerini. Tek umudum artık annelerde, yoksa artık acısız anne kalmayacak bu ülkede. Yeter artık ölüm Azrail’e teslim edilmeli bence.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı