AfyonkarahisarEtkinlikManşetSivil ToplumYaşam

Görme engellilere kitap okundu

 

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi gönüllüsü üniversiteliler, görme engelli öğrenciler için kitap okudu.

Kadayifçioğlu İlkokulu’ndaki görme engelliler sınıfına gelen üniversite öğrencileri, çocuklarla sohbet etti. Üniversiteliler, hikaye kitapları okudukları çocuklara, daha sonra pasta ikramında bulundu.

Görme engelliler sınıfı öğretmeni Özge Nilüfer Tunçkol, AA muhabirine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değerler eğitimi çerçevesinde, “Okuyun Paylaşalım, Gelin Kaynaşalım” projesi hazırladıklarını söyledi.

Proje kapsamında esnaf, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve diğer okullardan öğrencilerin kendilerini ziyaret ederek çocuklara kitap okuduğunu belirten Tunçkol, şunları kaydetti:

“İşe geçen yıl, okuldaki diğer öğrencilerin engelli öğrencilerimizi ziyaretiyle başladık. Fark ettik ki çocuklar sadece benimle iletişim kuruyor. Öğrencilerimizin başkalarıyla da iletişim kurması, insanların onları fark etmesi, kabul etmesi, onların da var olduklarını hissetmesi için projenin kapsamını genişlettik. Sesli kitaplarımız var ama öğrencilerin küçük yaşta olması, sohbete de ihtiyaç duyması, paylaşımda bulunması, kitap okuması için bu projeyi hazırladık.”

Üniversite öğrencisi Özlem Göktaş ise hem kendilerinin hem de çocukların etkinlikten keyif aldığını, projeye katkı sağladıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı