AfyonkarahisarKültür-SanatManşetSinema

AKÜ öğencisi Yunus Sağdıç’ın kısa filmine 3.lük ödülü

Hak-İş Konfederasyonunun düzenlediği “Emeğe Saygı” temalı Kısa Film Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Hak-İş Konfederasyonunun, bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiği “Emeğe Saygı” temalı “Hak-İş Kısa Film Yarışması”nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Hak- İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, programda yaptığı konuşmada, sinema, tiyatro gibi kültür dallarının temelinde “insan” ve “emek” olduğunu ve bu anlamda emeğin sanat ve kültürden ayrılamayacağını kaydetti. Yarışmanın amacının gençleri ve sendika üyelerini sinemaya teşvik etmek olduğunu vurgulayan Arslan, “Önümüzdeki yıl kısa film yarışmasının beşincisi gerçekleştirilecek. Uluslararası sendikal dayanışmanın bir parçası olarak, uluslararası iş birliği yaptığımız yaklaşık 50 ülkeden 60’ın üzerindeki konfederasyonla ve onların bünyesindeki çalışanların katılımıyla “Uluslararası Kısa Film Yarışması”nı inşallah önümüzdeki yıl hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Yarışmada, En İyi Film Birincilik Ödülünü “Emeğin İçindeki Gizem” adlı kısa filmle Abdülkadir Taş, ikincilik ödülünü “Rüzgar Gülü” adlı filmle Muhammet Emin Altınkaynak, üçüncülük ödülünü “Kömür Kızı” adlı filmle Yunus Sağdıç aldı.

Necati Çelik Jüri Özel Ödülünü, “Salyangozun Yolculuğu” kısa filmiyle Şenol Çöm, Jüri Özel Ödülüne ise “Hayaller Engel Tanımaz” kısa filmiyle Recep Dere aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı