AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatManşetMüzik

Musiki Eğitim Merkezi konser verdi

 

Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri sanat müziği sevenlerle buluştu.

Afyon’da sanatın gelişmesi için yıllardır özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren Musiki Eğitim Merkezi seslendirdikleri parçalarla bir kez daha gönüllerde taht kurmayı başardı. Dün akşam (16 Aralık Çarşamba) RAM Salonu’nda Raif Somer yönetiminde gerçekleşen konserde salonda boş yer kalmazken, icra ve koro heyeti dinleyenlerden büyük beğeni ve alkış aldı.

Vali Yardımcıları Mehmet Yılmaz ve Kamil Kıcıroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık ile çok sayıda sanatseverin katıldığı konser sonunda Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından Koro Şefi Raif Somer ve ekibine çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Özellikle okunan solo parçalarda sözleri Celal Albey, bestesi Raif Somer’e ait olan ve yine Raif Somer’in seslendirdiği Al Git Al Git Beni; sözleri ve bestesi Suat Sayın’a ait olan ve Mehmet Yetere’nin seslendirdiği Artık Sevmeyeceğim; sözleri anonim, bestesi İsmail Hakkı Bey’e ait olan ve Buket Sümen’in seslendirdiği Fikrimin İnce Gülü; sözleri ve bestesi Suat Sayın’a ait olan ve Selim Yalçınkaya’nın seslendirdiği Söyleyin Yıldızlar isimli parçalarda salondaki alkış gözlerden kaçmadı.

Türk Sanat Müziği İcra ve Koro heyetinde aşağıdaki isimler yer aldı:

İcra Heyeti: Ebubekir Özen – Ud, Önder Yamaner – Keman, Hakan Kundak – Kanun, Uğur Taş – Çello, Caner Erol – Kanun, İnanç Menekşe – Ud, Emre Tektaş – Tanbur, Yavuz Ünver – Bendir, Mehmet Yetere – Barbuku

Koro Heyeti: Fatma Gürültü, Ali Alper Akdemir, Yasemin Gaser, Savaş Demiröz, Aynur Masalcı, Mehmet Demirkadı, Ayşe Çakan Baltacı, Abdurrahman Sürüç, Ayşe Bilensoy, Ergül Sümen, Gülten, Balkır Umut, Avni Altuğ, Sadegül Sümen, Selim Yalçınkaya, Buket Sümen, İhsan Nizamoğlu, Şadiye Özge Yanar, Adnan Kutdemir, Zeliha Çetinkaya, Eyüp Demir, Sevim Kocakuş, Filiz Keskin

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı