AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatManşetTiyatro

AKSAM Tiyatro Topluluğu perdelerini açıyor

Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği çatısı altında çalışmalarına devam eden AKSAM Tiyatro Topluluğu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü vesilesiyle ilk oyununun prömiyeri için perdesini açıyor.

26 Mart 2015 Perşembe 13:20

aksam-tiyatro-gorsel

AKSAM Tiyatro Topluluğu perdelerini açıyor

aksam-tiyatro-oc-oyun-afisiAlimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği çatısı altında çalışmalarına devam eden AKSAM Tiyatro Topluluğu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü vesilesiyle ilk oyununun prömiyeri için perdesini açıyor.

Oyun 27 Mart Cuma akşamı saat 20:30 da Uydukent’te bulunan Hattat Karahisari Kültür Merkezi salonunda seyirciyle buluşacak. Türk Tiyatrosunun Shakespeare’i sayılan Orhan Asena’nın “ÖÇ” isimli tiyatro eserinin sahneleneceği ve Yönetmenliğini Seyhun Sertan’ın yaptığı oyunda, Mehmet Yetere, Onur Yalçın, Mehmet Fidan, Seda Zoravali, Ümit Demir ve İsa Kuşkonan rol alıyor.

Düşündüren sahneler

İnsanların bilinçsizce yaşamak zorunda bırakıldıkları, ezilmeleri ve sömürülmelerinin konu edildiği eser Anadolu’da yaşayan insanların temel sorunlarını bize hatırlatıp bir kez daha düşünmemizi sağlıyor. Yitirdiğimiz değerleri, sevginin gücünü, cehaleti, menfaatleri, ağa-maraba ilişkilerini ve dönemin siyasi anlayışını gün yüzüne çıkarıyor.

Davetiye teslim yeri

AKSAM Tiyatro Topluluğu’nun yönetmeni Seyhun Sertan, “2 Nisan ve 20 Nisan tarihlerinde aynı sahnede tekrar seyircisi ile buluşacak olan oyunumuzun ücretsiz davetiyelerini AKSAM Merkez Ofisi’nden (Karaman Mahallesi Alpaslan Türkeş Blv. Akabe Apt. No:16/C) temin edebilirsiniz, oyunumuzu izlemeye tüm tiyatrosever halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: afyonkarahisar.com.tr (Odak Gazetesi)

AKSAM Tiyatro Topluluğu perdelerini açıyor

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı